2017. május 19., péntek 14:28

Plébániánk hirdetései - május 21.

Rate this item
(0 votes)

Szent László Év alkalmából zarándoklatot szervezünk a szept. 30.-okt. 1.-i hétvégére, Zágrábba. 22 500 HUF és 15 EUR a díj, ami magába foglalja az utazást, szállást, vacsora és reggeli árát, idegenvezetést. Horvátországba vagy útlevél, vagy új típusú személyi jó. Jelentkezés, információ kántor úrnál: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

A Fatimai jelenés 100. évfordulója alkalmából rövid, repülőgépes látogatást szervezünk november 5-8 között (vas-szerda). Aki szeretne hozzánk (Attila atya és András) csatlakozni, kérem jelezzék: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.. A repülőjegy és a szállás ára előreláthatólag 94 500 HUF + 20 EUR. Kérjük, mihamarabb jelezzék érdeklődésüket, a repülőjegy foglalása miatt.

 

Heti hittanórák és programok

Vasárnap (máj. 21.)

1700      Szentének-kör

 

Hétfő (máj. 22.)

1900     felnőtt hittan szentségfelk.

 

Csütörtök (máj. 25.)

1630     elsőáld, IV. oszt, ministr.

1900     gyermek keresztelési (hivatal)

 

Vasárnap (máj. 27.)

1000     Gemenci tábor megbesz. pléb.

1900     ifjúsági hittan

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Heti liturgikus rend

Hétfő  (máj. 22.)

Nincs szentmise.

 

Kedd  (máj. 23.)

1800     Szentmise (olv), Lorettói-lit.

 

Szerda  (máj. 24.)

1245     Temetői temetés (énekes)

1800     Szentmise (olv), Lorettói-lit.

 

Csütörtök  (máj. 25.)

1730     Gyóntatás

1800     Szentmise (org), Lorettói-lit.

 

Péntek  (máj. 26.)

1700     Gyóntatás

1800     Szentmise (olv), Lorettói-lit.

1845     Csendes szentségim. gyóntatás

 

Szombat  (máj. 27.)

1500     Nászmisés esküvő (orgonás)

1730     Gyóntatás - templom

1800     Szentmise (orgonás), Lor.-lit.

 

Urunk mennybemenetele (máj. 28.)

900       Szentmise (orgonás)

1100     Szentmise (orgonás)

1800     Szentmise (org), Lorettói-lit.

Gyóntatás 17:30-tól és a misék alatt

 

A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház:

Hétfő: Szent Rita szerzetesnő tetszés szerinti emléknapja. 1381 körül született Umbriában. Csak szülei un-szolására ment férjhez, mert szerzetes-nővér szeretett volna lenni. Durva, italozó férjét állhatatos imádsággal átformálta. Férje és gyermekei halála után Casciában az Ágoston-rendi apácák kolostorába lépett. Hosszú beteg-ség után, amelyet engesztelő áldozatul vállalt, 1447. május 22-én halt meg, Casciában. Nagy közkedveltségnek ör-vend, nehéz ügyekben sokszor tapasztalt közbenjárása miatt.

Kedd: Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú tetszés szerinti emlék-napja. 1892. február 29-én született Segesváron főnemesi család gyermekeként. Gyulán káplán, majd hosszú ideig plébános. XII. Piusz pápa 1941. január 21-én nevezte ki győri püspökké. 1945 Nagypéntekén, amikor a püspökségre menekült lányokat és asszonyokat védelmezte, egy szovjet katona meglőtte. Gyilkosainak megbocsátva halt meg 1945. április 2-án, Húsvéthétfőn.

Szerda: Szűz Mária, a keresztények segítsége, emléknap. A Boldogságos Szűz Mária hatékony segítségét a keresztény nép gyakran megtapasztalta. Ezért a lorettói litániában a Keresztények segítsége néven kezdték segítségül hívni.

Péntek: Néri Szent Fülöp áldozópap emléknapja. Firenzében született 1515-ben. Rómába ment, a fiatalokkal kezdett törődni, és a szegény betegek számára testvérületet szervezett. 1551-ben pappá szentelték. Oratóriumot alapított, ahol lelki olvasmányokat végeztek, énekeltek, és gyakorolták a szeretetet. Kitűnt a felebarát iránti szeretetben, az evangéliumi egyszerűségben és Isten vidám szolgálatában. +1595. május 26-án, Rómában.

Szombat: Canterburyi Szent Ágoston püspök tetszés szerinti emlék-napja. Mint a római Szent András-kolostor apátját, Nagy Szent Gergely pápa 597-ben az angolokhoz küldte az evangélium hirdetésére. Ethelbert király támogatásával, mint Canterbury püspöke, sokakat a hitre térített, több egyházi tartományt szervezett. Május 26-án halt meg 605 körül, Canterburyben.

TOVÁBBI ESEMÉNYEINK

Május

29. hétfő: 18 órakor Alapítványi kura-tóriumi ülés a plébánián (nyilvános)

31. szerda: 19 órakor felnőtt hittan

Június

2. pént. 19 órától Szt. László évéhez kapcsolva utcakoncert a plébánia előtt

3. szomb. Kirándulás a Börzsönyben. Találkozó 7:20-kor Kőbánya alsó va-sútállomáson. Visszaérkezés a késő délutáni órákban.

4. Pünkösd. Szentségimádás a 11-es szentmise után.

5. Pünkösdhétfő - karizmák napja Má-riaremetén - Az Eucharisztikus Világ-kongr. előkészületének fontos napja.

10. szombat 10.30-kor papszentelés Esztergomban. Felnőtt hittan záró tá-bortüze 19 órakor.

11. vasárnap 9-es misén Te Deum, utána szülői megbeszélés és kerti party a plébánián. 17órakor Rózsafüzér Társ.

16. péntek 19 óra: Donizetti: Parafrasi del Christus – magyarországi bemuta-tója.

18. vasárnap: Úrnapja, délelőtt csak 10 órakor lesz szentmise!

25. vasárnap: Templombúcsú. Délelőtt csak 9 órakor lesz szentmise. Az ünne-pi búcsúi mise 17 órakor kezdődik.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Adózási tudnivaló

Magyar Katolikus Egyház technikai szám: 0011

Alapítványunk adószáma:

19659664-1-43

A rendelkezési nyilatkozat plébániánk honlapjáról is letölthető!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -MEGHÍVÓ a Budapest X. Kerületi Kőbányai Szent László Egyházközség Alapítványa kuratóriumi ülésére

Tisztelt Kuratóriumi Tag!

Főtisztelendő Plébános Úr!

Szeretettel meghívom a 2017. május 29-én, hétfőn 18.00 órakor kezdődő, a Kőbányai Szent László Plébánián tar-tandó kuratóriumi ülésre. Napirend:

1.A 2016. évi alapítványi beszámoló megvitatása és elfogadása.

2.2017. évi pénzügyi terv elfogadása.

Az ülés nyilvános.

Budapest, 2017. május 15.

Szabóné Krupa Ágnes s.k.

 

alapítvány képviselője

Read 841 times
Joomla Template: by JoomlaShack