2017. december 17., vasárnap 14:52

Plébániánk hirdetései - dec. 17.

Rate this item
(0 votes)

Heti liturgikus rend

Roraték után Laudes.

Hétfő  (dec. 18.)

6:00     szentmise (orgonás)

Kedd  (dec. 19.)

6:00     szentmise (orgonás)

Szerda  (dec. 20.)

6:00     szentmise (orgonás)

Csütörtök  (dec. 21.)

6:00     szentmise (orgonás)

17:30   gyóntatás

18:00   szentmise (orgonás)

Péntek  (dec. 22.)

6:00     szentmise (orgonás)

13:30   altemplomi temetés (énekes)

17:00   gyóntatás

18:00   szentmise (olvasott)

18:30   csendes szentségim. gyónt.

Szombat  (dec. 23.)

9-10     gyóntatás

17:20   rózsafüzér

17:30   gyóntatás

18:00   szentmise (orgonás)

Advent IV. vasárnapja (dec. 24.)

Templom és urnatemető nyitva: 8-16 és 23.00 – 00:45 között.

9, 11    adventi szentmise (orgonás)

12:30   kínai gyóntatás és szentmise

15:00   pásztorjáték (kinti kezdés)

18:00   sztmise a Betlehemnél (olv)

23:30   Benedek András orgonajátéka

24:00   éjféli szentmise (orgonás)

Gyóntatás a délelőtti misék alatt.

Karácsony  (dec. 25.)

Templom és urnatemető nyitva: éjféli mise alatt és 8:00 – 18.45

9:00     Pásztorok szentmiséje

11, 18  Ünnepi szentmise

Gyóntatás a misék alatt!

Karácsony, Szt István diaconus (dec. 26.)

Templom és urnatemető: 8:00-18.45.

 

Szentmisék 9, 11 órakor. Este nincs.

Heti hittanórák és programok

Vasárnap (dec. 17.)

10:00   kézműves foglalkozás (pléb)

16:00 gyertyagyújtás a Betlehemnél

Hétfő (dec. 18.)

17:00   ált.isk. 6-tól

19:00   felnőttek (mindkét csoport)

Kedd (dec. 19.)

Betegek gyóntatása és áldoztatása.

Csütörtök (dec. 21.)

11:00   Karácsonyi "villásreggeli" a Nyugdíjas Klub tagjainak (pléb)

19:00   gyermekkeresztelési (hivatal)

20:00   Kórus karácsony (kórus)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Benedek András kántor úr karácsonyi CD-je ”Aranyszárnyú angyal” cím-mel 1500 HUF-ért kapható.

*          *          *

Urnahelyek idén még kedvezménnyel.

*          *          *

A lourdesi jelenés 160. évfordulójára zarándoklatot szervezünk repülővel 2018.05.7-9 között. Költségek előre-láthatólag: 124 990 HUF + 30 EUR. További részteletek a honlapunkon és Andrásnál.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

TOVÁBBI ESEMÉNYEINK

december

27, szerda: 18-kor borszentelés.

28, csüt: Aprószentek, mise 18-kor.

 

31, Szent Család vasárnapja. 18-kor év végi hálaadás.

 

A Plébániai Hivatal két ünnep közt zárva tart. E-mailes és telefonos ügyeletet tartunk.

A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház:

Csüt: Kaníziusz Szent Péter áldozópap és egyháztanító, megemlékezésül. A mai Hollandia területén született 1521-ben. Kölnben tanult, jezsuita lett. 1546-ban szentelték pappá. Németországba ment. Hosszú éveken át kitartóan dolgozott írásaival és szentbeszédeivel a katolikus hit megőrzéséért és megerősítéséért. Svájcban + 1597. dec. 21-én.

Szombat: Kęty Szent János áldozópap, megemlékezésül. Lengyel-országban született 1390-ben. Pappá szentelése után a krakkói egyetemen tanított, majd az olkuszi plébániát vezette. Különösen a szelídségben és a felebaráti szeretetben tűnt ki. + Krakkóban, 1473. dec. 24-én.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zágrábi Zarándoklat

A Szt. László emlékév kapcsán plébániánk zarándokutat szervezett Zágrábba szept-okt fordulóján. A 825 éve szentté avatott királyunk 1094-ben alapította meg a zágrábi püspökséget és kezdte építteteni a katedrálist, amelyet 1217-ben szenteltek fel. A tatárjárás során a templom jelentősen megrongálódott. Mai formáját az 1880-1902 közöt-ti felújítása során nyerte el, amikor felépült a két égbetörő neogótikus harangtornya, amelyek nem azonos magasságúak. A magasabbat most állvány veszi körbe. Érkezésünkkor éppen papszentelés volt. Sétánk a szombati piac forgatagán vitt keresztül a Felső város felé. Itt megcsodálhattuk a XIII. századi Szt. Márk templomot, melynek piros-kék-fehér kockás tetejének csempéi a horvát címert formázzák. A zágrábiak közkedvelt találkahelye a Monarchia korabeli épületekkel körülvett, nyüzsgő Jellasics tér, amelyet a horvát bán lovasszobra ural. Ottjártunkkor éppen ünnepi rendezvény is zajlott. Majd déli irányban parkok során át jutottunk el a főpályaudvarhoz, amelyet magyar építész tervezett 1892-ben. Késő délután érkeztünk a szlovén határ közeli Duga Resa városkában lévő szállásunkra, a Hotel Frankopánba, ahol egy virradatig tartó esküvő is zajlott. A kora esti vacsora után néhányan még sétára indultak, és felfedeztek egy kis templomot a közeli domboldalon, amelyet Szt. Rókusról neveztek el (Crkva svetog Roka), és egy kis külső oltárral is rendelkezett. Így a szállodában tervezett misét itt tarthattuk meg lelket melengetően a hűvös, de verőfényes reggelen.

Innen Károlyváros (Karlovaĉ) érintésével Trakosĉanba mentünk, ahol megnéztük a romantikus várkastélyt, amely egy szikla tetején áll, és a 16-20 század között a Dras-koviĉ család birtokában volt. A várban múzeum található, körülötte szép park és egy hatalmas, erdővel körülvett tó terül el. Az erdőben sétálva erdei ciklámen mellett számtalan gombát is láthattunk, többek között mesebeli légyölő galócát, és a nevéhez hű formájú korallgombát. Utunk utolsó állomása Csáktornya (Cakoveĉ) volt, ahol megnéztük a Zrínyi várat. Ide került az az oszlop is, amelyet a törökverő költő és hadvezér halálának színhelyén állítottak fel az erdőben, ahol a vadkan halálra sebezte. A város parkjában látható a Zrínyi emlék-mű is, amelyről a magyar szöveg eltűnt az idők folyamán: „Ne bántsd a magyart!”

 

Báskay Imre / dr. Csurgó Katalin

Read 424 times
Joomla Template: by JoomlaShack