kedd, 30 június 2020 19:58

Plébániánk hirdetései - jún. 28. PRIMICIA - TEMPLOMBÚCSÚ

Rate this item
(0 votes)

Nyári balatoni miserend! 

 

Szentmisékre szándékokat felveszünk.

*             *             *

Plébániánk számlaszáma:

10700581-71335584-51100005 Számlatulajdonos: Kőbányai Szent László Plébánia. Isten fizesse meg!

*             *             *

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

E HETI RENDÜNK

június 28, Tempolombúcsú - KÉPEK IDEKATTINTVA

10:00   primícia (Schola Lit.)

misézik: Máté János Kristóf

ünnepi szónok: dr. Török Csaba

Utána szeretetvendégség a plébáni-án mindenkinek, sütemény felaján-lást várunk!

 

június 29, hétfő

18:00   szentmise (orgonás)

 

június 30, kedd

nincs szentmise

 

július 1, szerda

nincs szentmise

 

július 2, csütörtök

17:30   gyóntatás

18:00   szentmise (orgonás)

 

július 3, péntek

elsőpéntek, de. betegek látogatása

14:00   altemplomi temetés

17:00   gyóntatás

18:00   szentmise (orgonás)

 

július 4, Szombat

  9:30   2. jegyesoktatás (akik jelentkeztek)

16:00   elsőáldozók gyóntatása

17:00   Rózsafüzér Társulat

17:30   gyóntatás

18:00   szentmise (orgonás)

 

július 5, vasárnap

  8:00   Pongrácz úton szentmise

10:00   szentmise (orgonás)

felnőtt keresztelés, elsőáldozás és gyermek elsőáldozás

egyéni szentségimádás estig

18:30   gyóntatás

19:00   Szentmise (orgonás)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

További eseményeink

Július

Júliustól a hétvégére érvényes szentmisék:

szombat 18 óra Szent László,

vasárnap 8 óra Pongrácz út,

vasárnap 10 óra Szent László,

vasárnap 19 óra Szent László.

 

Augusztus

2, vasárnap a 10 órási szentmise után buszos zarándoklat a legimpozánsabb magyarországi Krisztus szoborhoz Tarcalra. Részletek ké-sőbb.

19-23 családos tábor

24-27 között nyári napközi

Szeptember

6, vasárnap Bánóczky Előd atya aranymiséje 10 órakor

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház

Hétfő: Szent Péter és Pál ünnepe. A római hagyomány szerint június 29-ike mind a két apostol halálának napja és már az V. században majdnem egész Itáliában és Észak-Afrikában, mint a “Dies natalis”-t, mint a mennyei életre való szü-letésük napját ünnepelték.

Kedd: A római Egyház első szent vértanúi, tetszés szerinti emléknap. A Néró császár által a 64-es római tűzvész után indított első egyház-üldözés alkalmával sok hívőt öltek meg kegyetlen kínok közepette. Erről a pogány történetíró, Tacitus Annaleseiben (15, 44) és Kelemen, római püspök a korintusiakhoz írt levelében (5-6. fejezet) tanúskodik.

Csütörtök: Sarlós Boldogasszony napja. A Szűzanya megtudta az angyal szavából, hogy Erzsébet nemsokára szülni fog, azért elment meglátogatni őt. Egy kedves le-genda szerint útjában egy elszáradt fákból és tüskés bokrokból álló er-dőn ment keresztül és utána kizöl-dültek a fák és virágot hoztak a tüs-kék. (Talán ennek emlékére került a következő sor a Hozsanna 185-ös énekbe: ”Az úton fa, virág egymás-nak szent titkot súgnak.” - András) Járjunk mi is Jézussal a szívünkben.

Péntek: Szent Tamás apostol. Didymusnak (iker) nevezi a Szentírás, galileai halász volt. A hagyomány szerint Indiában hir-dette az evangéliumot, ahol vérta-núságot szenvedett. A pogány pa-pok megölték, mikor a kereszt előtt imádkozott. A szentmisében a fel-mutatott színekre tekintve jusson eszünkbe Szent Tamás vallomása: ”Én Uram és én Istenem”.

Szombat: Szent Erzsébet ki-rályné, özvegy. Árpádházi Szent Erzsébet unokahúga. Mikor portu-gál királynő lett, nagynénjét vette mintaképül. Özvegységre jutva ő is belépett Szent Ferenc harmad-rendjébe. + 1336-ban; teste épen megmaradt.

Read 2277 times Last modified on kedd, 30 június 2020 20:09
Joomla Templates: from JoomlaShack