szombat, 27 november 2021 22:10

Plébániánk hirdetései - nov. 28.

Rate this item
(0 votes)

 

E HETI RENDÜNK

 

november 28, Vasárnap

 

  9:15  elsőáld. felkészítő (pléb)

 

10:00  szentmise (orgonás)

 

utána pásztorjáték szerep-osztás, próba a templomban

 

16:00  Krausz Margit kiállítá-

 

sának megnyitója (pléb)

 

17:30  gyóntatás

 

18:00  szentmise (orgonás)

 

19:00  ifjúsági hittan

 

 

november 29, Hétfő

 

  6:00  rorate (orgonás)

 

  9:00  szentmise (olvasott)

 

Pál apostol iskola lelkinapja

 

 

november 30, Kedd

 

  6:00  rorate (orgonás)

 

10:00  Harmat utcai iskola temp-lomlátogatása

 

14:00  temetői temetés (énekes)

 

17:00  igelit, áldoztatás (Pongrácz)

 

 

december 1, Szerda

  6:00  rorate (orgonás)

 

18:30  kínai sztmise ELMARAD!

 

 

december 2, Csütörtök

 

  6:00  rorate (orgonás)

 

  6:30  gyóntatás

 

  9:00  Baba-mama kl. (lenti hittant)  ELMARAD

 

17:30  gyóntatás

 

18:00  szentmise (orgonás)

 

18:30  szentségimádás, gyóntatás

 

19:15  felnőtt HALADÓ hittan

 

 

december 3, Elsőpéntek

 

  6:00  rorate (orgonás)

 

  6:30  gyóntatás

 

de. betegek látogatása

 

13:30  altemplomi temetés (orgonás)

 

14:30  altemplomi temetés (énekes)

 

14:30  temetői temetés (énekes)

 

17:30  gyóntatás 18:30-ig

 

szentmise nincs!

 

 

december 4, Szombat

 

17:00  betlehemnél gyertyagyújtás

 

17:00  Rózsafüzér Társulat

 

17:30  gyóntatás

 

18:00  szentmise (orgonás)

 

18:45  zenés áhítat: Balogh Attila, Csáki Attila, Kissné Baranyai Éva. Bach és Mendelssohn művek.

 

 

december 5, Vasárnap

 

  8:00  Pongrácz úton szentmise

 

  9:30  ministránsfogl. (sekr)

 

10:00  szentmise (orgonás)

 

11:00  Szt Miklós ünnepség (pléb)

 

17:30  gyóntatás

 

18:00  szentmise (orgonás)

 

*                      *                      *

 

Betlehemi kisJézus hazavitele:

 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

*                      *                      *

 

A múlt heti országos caritas gyűj-tésre 298e Ft gyűlt össze, melyet továbbítottunk a Főegyházmegyének. Köszönjük adományaikat!

 

*                      *                      *

 

Köszönjük mindazoknak, akik plébániánkat támogatják. Tovább-ra is van lehetőség a 2021-es egy-házadó befizetésére.

 

 

TOVÁBBI ESEMÉNYEINK

 

December

 

8, szerda 10ó Nyugd. Klub (pléb)

 

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 

A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház

 

Kedd: Szent András apostol. András, Simon Péter testvére, János evangélistával együtt Keresztelő Szent János tanítványa volt, mielőtt Jézus tanítványa lett volna. Meghí-vását az evangélium tárgyalja. – Pünkösd után először Palesztiná-ban, majd Scythiában, Epírusban és Thráchiában hirdette az evangéliu-mot. Vértanúhalállal halt meg, mert Patrasban (Achaisban) fölfeszítet-ték egy X-alakú keresztre, melyet róla András-keresztnek neveznek. Vértanúságát tárgyaló Acta tele van a szent keresztet magasztaló szavai-val. Ezért hívják őt magát is a ke-reszt apostolának. – Testét először Konstantinápolyba vitték, majd ké-sőbb Nápolyba; fejét pedig 1462-ben a Szent Péter-templomban test-vére sírja mellé temették.

 

Péntek: Xavéri Szent Ferenc hit-valló. Spanyol nemes család sarja. Párisban egyetemi tanár volt, ami-kor Loyolai Szent Ignáccal megis-merkedett és társai közé lépett. Tíz évig Indiában és Japánban térített. Buzgóságára jellemző az ő imád-sága: Adj, Uram, lelket nekem. Álta-la a missziós apostol is készíti a liturgiában az Úr útját. Meghalt Szancián szigetén 1552-ben. A hit-terjesztők pártfogója.

 

Szombat: Damaszkuszi Szent János hitvalló és egyháztanító. Ele-inte szaracén állami tisztviselő volt, majd belépett Szent Szabás lau-rájának szerzetesei közé és pap lett. A képrombolók ellen harcolt az Egyház igazáért. Ebben a küzde-lemben levágták jobb karját, de egy csoda folytán visszakapta. + 756-ban. Tanuljuk meg tőle a szent-képek és ereklyék helyes és buzgó tiszteletét.

 

A zsinat előtti szentmise könyör-gése: Mindenható örök Isten, ki Szent Jánost mennyei tudománnyal és csodálatos bátorsággal ruháztad fel, hogy a szentképek tiszteletét védelmezze; engedd az ő közbenjá-rására és példájára, hogy akiknek képeit tiszteljük, azoknak erényeit utánozzuk és oltalmát érezzük.

 

 

Read 1461 times Last modified on kedd, 30 november 2021 10:40
Joomla Template: by JoomlaShack