2017. február 05., vasárnap 20:56

Plébániánk hirdetései - febr. 5.

Rate this item
(0 votes)

Plébániai farsangi mulatság a Szt. László Általános Iskolában lesz február 18-án szombaton. Megbeszélés a programmal kapcsolatban 9-én, csütörtökön este fél 8-kor a plébá-nián. Jegyek már most kaphatóak a sekrestyében illetve a plébánián. Egyéni belépő: 500 Ft (helyszínen 700), családos jegy: 2 000 Ft (hely-színen 2 500).

Részletes program a hirdető-táblán, plébániánk honlapján és facebook oldalán!

Várjuk a tombolára felajánlott nyereményeket, melyeket a sekres-tyében lehet leadni! Süteményt illetve a szendvicsekhez kenhető krémekkel kérünk hozzájárulni a mulatsághoz. Italokról a plébánia gondoskodik.

Kérjük, tűsarkú cipőt ne hozzunk a tornaterem miatt!

 

Betegek szentségének kiszolgál-tatása lesz a Sörgyár utcai Szent György templomban február 12-én, vasárnap 8 órakor.

*          *          *

Heti hittanórák és programok

Hétfő

1700    felsősök

Kedd

1545    III. osztályosok

1700    óvodások

Szerda

1030    baba-mama klub a plébánián

1900    felnőtt hittan

Csütörtök

1630    IV. osztály és ministránsok

1630    elsőáldozók

1900    gyermek keresztelési (hivatal)

Szombat

1900    házas-klub a plébánián

Vasárnap

1700    Rózsafüzér Társulat februári összejövetele a Kápolnában


Heti liturgikus rend

Hétfő  (febr. 6.)

700      Szentmise - kápolna (olvasott)

Kedd  (febr. 7.)

1800    Szentmise - kápolna (olvasott)

Szerda  (febr. 8.)

1800    Szentmise - kápolna (olvasott)

Csütörtök  (febr. 9.)

1230    Altemplomi temetés (énekes)

1330    Altemplomi temetés (énekes)

1800    Szentmise-templom (orgonás)

Péntek  (febr. 10.)

1630    Altemplomi temetés (énekes)

1800    Szentmise-kápolna (énekes)

Szombat  (febr. 11.)

1700    Esküvő                       (orgonás)

1800    Szentmise        (orgonás)

Vasárnap  (febr. 12.)

900      Szentmise        (orgonás)

1100    Szentmise        (orgonás)

1800    Szentmise        (orgonás)

-----------------------------------------

A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház:

Hétfő: Miki Szent Pál és társai vértanúk emléknapja. Pál Japánban született 1564-1566 között. Belépett a Jézus-társaságba, és honfitársai között gyümölcsözően hirdette az evangéliumot. A katolikusok elleni üldözés elhatalmasodásakor 25 társával együtt letartóztatták. Kegyetlen kínzások után Nagaszaki városába vitték őket, ahol 1597. február 5-én mindnyájukat keresztre feszítették.

Szerda: Emiliáni Szent Jeromos tetszés szerinti emléknapja. Velen-cében született 1486-ban. Katonai pályára lépett, majd később ezt abbahagyva, életét a szegények szol-gálatára szentelte, sőt javait is szét-osztotta közöttük. Megalapította a Somascai rendet az árva gyermekek és a szegények felkarolására. Somas-cában, Bergamo földjén halt meg 1537. február 8-án.

Szintén szerda: Bakhita Szent Jozefina szűz tetszés szerinti emlék-napja. Szudánban (Afrika) született 1868 körül. Mint kislányt elrabolták, és többször eladták afrikai rabszolga-kereskedőknek, akiknél kegyetlen rabszolgasorsban volt része. Végül megszabadulva, Velencében megkeresztelkedett, és szerzetesnő lett a Canossai Szeretet Leányai nővérek-nél. Hátralevő életét Olaszországban, Schio városa környékén, Vicentino faluban töltötte. Jószívű és segítőkész volt mindenki iránt. Itt halt meg 1947. február 8-án.

Péntek: Szent Skolasztika szűz emléknapja. Szent Benedek nővére, az umbriai Nursiában (ma Norcia) született 480 körül. Fivérével együtt Istennek szentelte magát, és követte őt Monte Cassinóra, ahol 547 körül halt meg.

Szombat: A Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária tetszés szerinti emléknapja. 1858. február 11. és július 16. között a franciaországi Lourdesban, a massabielle-i barlang-nál a Szeplőtelen Szűz 18 alkalommal jelent meg Soubirous Bernadett-nek. Ezt az egyszerű leányt használta fel a Szent Szűz arra, hogy a bűnösöket megtérésre szólítsa fel, és az Egyházban új lendületet adjon az imádságnak, a keresztény szeretetnek, a betegek és a szegények szolgálatának.

*          *          *

 

Lourdes (ejtsd: Lurd) egy kis mező-város Délnyugat-Franciaországban, a Pireneusok lábánál. Neve az arab Louerda szóból származik, ami rózsát jelent. A település lakossága 2013-ban 14 644 fő volt.

A római katolikus egyház összesen 68 esetet fogad el csodás gyógyulás-nak, amit a víz gyógyító erejének tulaj-donítanak.

Évente 5 millió ember keresi fel. 2008 kivételes év volt, mert a jelenések 150. évfordulóját ünnepelték, így 9 millió zarándok érkezett a városba.

 

Benedek András

Read 842 times
Joomla Template: by JoomlaShack