2017. december 04., hétfő 20:44

Plébániánk hirdetései - dec. 3.

Rate this item
(0 votes)

Heti liturgikus rend

A roráték után a Reggeli Dicséret elimádkozása.

Hétfő  (dec. 4.)

6:00     szentmise (orgonás)

Kedd  (dec. 5.)

6:00     szentmise (orgonás)

Szerda  (dec. 6.)

6:00     szentmise (orgonás)

Csütörtök  (dec. 7.)

6:00     szentmise (orgonás)

17:30   gyóntatás

18:00   szentmise (orgonás)

Péntek  (dec. 8.)

6:00     szentmise (orgonás)

15:30   altemplomi temetés (énekes)

17:00   gyóntatás

17:50   altemplomi behelyezés (sil)

18:00   szentmise (orgonás)

18:30   csendes szentségim. gyónt.

Szombat  (dec. 9.)

17:20   rózsafüzér

17:30   gyóntatás

18:00   szentmise (orgonás)

Advent II. vasárnapja (dec. 10.)

  9:00   szentmise (orgonás)

11:00   szentmise (orgonás)

17:00   Rózsafüzér Társulat

18:00   szentmise (orgonás)

Gyóntatás 17:30-tól és a misék alatt.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Heti hittanórák és programok

Vasárnap (dec. 3.)

16:00 gyertyagyújtás a Betlehemnél.

A kis Jézust befogadni szándékozók jelentkezhetnek: 70/259-4248, vagy

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..

Hétfő (dec. 4.)

17:00   Ált. Isk. 6-tól.

19:00   felnőttek (kezdő)

Szerda (dec. 6.)

15:00 Nyugdíjas Klub (pléb) karácsonyi összejövetele zongoraművésszel, ajándékozással

17:30 Hittanosok Szent Miklós ünnepsége (pléb)

Csütörtök (dec. 7.)

 

16:30   Elsőáldozási (plébánia)

16:30   Ált.isk.4, elsőáldozottak, ministránsok (plébánia - templom)

19:00   gyermekkeresztelési (hivatal)

Szombat (dec. 9.)

19:00 Házasklub (pléb)

Vasárnap (dec. 10.)

16:00 gyertyagyújtás a Betlehemnél

19:00 Ifjúsági hittan

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ezen a hétvégén a szentmisék után a kőbányai rászorulók és a Gizella Kórház betegei számára gyűjtés. Köszönjük a testvérek támogatását!

*          *          *

Urnahelyekre legalább 15% kedvezményt biztosítunk év végéig.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

TOVÁBBI ESEMÉNYEINK

 

december

 

A december 9-i, szombati buszos bakonyi zarándoklat időjárási és létszámhiány miatt tavasszal kerül megrendezésre. A befizetett összegeket visszaadjuk.

11, hétfő 19:00 Felnőtt haladó hittan

13, szerda 9:30 Baba-mama klub

14. csüt 17:00 Kőbányai Szt László évének hivatalos lezárása a Kőrösi Műv. Házban.

20:00 Férfiklub: tarokk kártya tanulás

16, szo esti szentmise után a Bajza Hangkör karácsonyi hangversenye, vez. Háray Ferencné

17, vas 16:00 gyertyagyújtás a Betlehemnél

18, h 19:00 Felnőtt hittan (mindkét)

23, szo 9:00-10:00 gyóntatás (templ)

24, vas Adventi mise: 9, 11 órakor.

12:30 Kínai gyóntatás, szentmise.

15:00 Karácsonyi pásztorjáték, kezdés a kinti betlehemnél.

18:00 Karácsonyi szentmise a szabadtéri betlehemnél.

24:00 Éjféli szentmise.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

A héten a következő szentről emlékezik meg az Anyaszentegyház:

Hétfő: Damaszkuszi Szent János áldozópap és egyháztanító tetszés szerinti emléknapja. A VII. sz. második felében, Damaszkuszban született, keresztény családból. A kiválóan képzett filozófus a Jeruzsálem melletti Szent Szábbász kolostorban szerzetes lett és ott pappá szentelték. Számos teológiai művet írt, főleg vitairatokat a képrombolók ellen. A VIII. sz. közepén halt meg.

Szerda Szent Miklós püspök tetszés szerinti emléknapja. A mai Törökország területén Myra püspöke volt és a IV. század közepe táján halt meg. Tisztelete főképpen a X. századtól kezdve terjedt el az egész Egyházban.

Csütörtök: Szent Ambrus püspök és egyháztanító emléknapja. Római eredetű családban született 340 körül. 374-ben milánói működése idején, a nép közfelkiáltással püspökké választotta, és december 7-én felszentelték. Püspöki kötelességeit híven teljesítette, különösen a felebaráti szeretetet gyakorolta mindenki iránt. Igaz pásztora és tanítója volt népének. Az Egyház jogait következetesen védelmezte, az igaz hitet írásban és szóban oltalmazta az ariánusokkal szemben. 397. ápr. 4-én, Nagyszombaton halt meg Milánóban.

 Péntek: A BOLDOGSÁGOS SZŰZ MÁRIA SZEPLŐTELEN FOGANTATÁSA – főünnep.

Szombat: Szent Juan Diego Cuauhtlatoatzin (Huán Diégo Káutlátoacin), Guadalupei látnok tetszés szerinti emléknapja. A jelenlegi Mexikó állam területén bennszülött indiánok törzséből született 1474 körül. A Mexikóváros mellett levő Tepeyac (Tepeják)-dombon megjelent neki az Istenszülő Szűzanya, és ezt a mélyen hívő, alázatos és buzgó embert arra kérte, hogy a jelenés helyén a Guadalupei Boldogságos Szűz tiszteletére templom épüljön. Ott hunyt el az Úrban, az 1548. esztendőben. Juan Diegót II. János Pál pápa 1991. május 6-án boldoggá, illetve 2002. július 31-én szentté avatta.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zágrábi Zarándoklat

A Szt. László emlékév kapcsán plébániánk zarándokutat szervezett Zágrábba szeptember-október fordulóján. A 825 éve, 1192-ben szentté avatott királyunk 1094-ben alapította meg a zágrábi püspökséget és kezdte építteteni a katedrálist, amelyet 1217-ben szenteltek fel. A tatárjárás során a templom jelentősen megrongálódott és az évszázadok során számos átalakuláson esett át. A székesegyház mai formáját az 1880-1902 közötti felújítása során nyerte el, amikor felépült a két égbetörő neogótikus harangtornya, amelyek nem azonos magasságúak. A magasabbat most állvány veszi körbe, de szépsége a város panorámájában így is meghatározó. Érkezésünkkor éppen papszentelés volt, ezért csak később csodálhattuk meg a katedrálist belülről is. Sétánk a szombati piac forgatagán vitt keresztül a Felső város felé. Itt megcsodálhattuk XIII. sz. Szt. Márk templomot, melynek piros-kék-fehér kockás tetejének csempéi a horvát címert formázzák. A zágrábiak közkedvelt találkahelye a Monarchia korabeli épületekkel körülvett, nyüzsgő Jellasics tér, amelyet a horvát bán lovasszobra ural, amelyet vegyes érzelmekkel szemlélhettünk, ismerve szerepét a ´48-49-es magyar szabadságharcban. Ott jártunkkor éppen ünnepi rendezvény is zajlott. Majd déli irányban parkok során át jutottunk el a főpályaudvarhoz, amelyet magyar építész tervezett 1892-ben. A vasúttal érkezőket Tomiszláv király – az első horvát koronás fő (921-925) – szobra üdvözli kivont kardjával. Késő délután érkeztünk a szlovén határ közeli Duga Resa városkában lévő szállásunkra, a Hotel Frankopánba, ahol egy virradatig tartó esküvő is zajlott. A kora esti vacsora után néhányan még sétára indultak, és felfedeztek egy kis templomot a közeli domboldalon, amelyet Szt. Rókusról neveztek el (Crkva svetog Roka), és egy kis külső oltárral is rendelkezett. Így a szállodában tervezett vasárnapi misét itt tarthattuk meg lelket melengetően a hűvös, de verőfényes reggelen.

Innen Károlyváros (Karlovaĉ) érintésével Trakosĉan-ba mentünk, ahol megnéztük a romantikus várkastélyt, amely egy kúp alapú szikla tetején áll, és a 16-20 század között a Draskoviĉ család birtokában volt. A várban múzeum található, körülötte szép park és egy hatalmas, erdővel körülvett tó terül el. Az erdőben sétálva erdei ciklámen mellett számtalan gombát is láthattunk, többek között mesebeli légyölő galócát, és a nevéhez hű formájú korallgombát. Utunk utolsó állomása Csáktornya (Cakoveĉ) volt, ahol megnéztük a Zrínyi várat, amely 1546-ban adományként került a család birtokába. Ide került az az oszlop is, amelyet a törökverő költő és hadvezér halálának színhelyén állítottak fel az erdőben, ahol a vadkan halálra sebezte. A város parkjában látható a Zrínyi emlékmű is, amelyről a magyar szöveg eltűnt az idők folyamán: „Ne bántsd a magyart!”

Báskay Imre / dr. Csurgó Katalin

 

Read 649 times Last modified on 2017. december 04., hétfő 20:54
Joomla Template: from JoomlaShack